Ανακοινοποίηση_Οργανικά κενά και πλεονάσματα Δ/θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας. Χαρακτηρισμός υπεράριθμων εκπ/κών – ρύθμιση υπεραριθμιών.

Το ΠΥΣΔΕ Καρδίτσας με την με αριθ. 8η/08-04-2024 πράξη του κατήρτισε πίνακες οι οποίοι περιέχουν αριθμητικά τα οργανικά κενά και πλεονάσματα (υπεραριθμίες) κατά κλάδο και σχολική μονάδα. Τα οργανικά κενά έχουν αλγεβρικό πρόσημο (-) οι δε υπεραριθμίες  πρόσημο (+).

Προκειμένου το ΠΥΣΔΕ να προχωρήσει στο χαρακτηρισμό υπεραρίθμων εκπαιδευτικών (Π.Δ. 50/1996, ΦΕΚ 45, τ. Α΄, 8-3-1996 και Π.Δ. 100/1997, ΦΕΚ 94, τ. Α΄, 22-5-1997), καλούνται όλοι οι εκπ/κοί του ίδιου κλάδου και ειδικότητας, που ανήκουν οργανικά στο σχολείο, όπου είναι διαπιστωμένη η υπεραριθμία, να δηλώσουν αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν ως υπεράριθμοι στο Σχολείο τους (συνημμένο έντυπο Δήλωσης Τύπου Α΄), εντός τριών εργάσιμων ημερών από Πέμπτη 11-04-2024 μέχρι και την Δευτέρα 15-04-2024, αποστέλλοντας το έντυπο της Δήλωσης Τύπου Α΄, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΧΑΡΗΣ