Επίσκεψη του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο χριστουγεννιάτικο Bazaar του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Σοφάδων

Σήμερα Τρίτη, 14/12, στην κεντρική πλατεία της Καρδίτσας και από τις 9:00-13:00, φιλοξενείται το χριστουγεννιάτικο Bazaar του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Ε.Ε.Ε.ΕΚ.) Σοφάδων, με μοναδικές κατασκευές που δημιούργησαν οι μαθητές και το προσωπικό του σχολείου με πολλή αγάπη και μεράκι.
Το συγκεκριμένο Bazaar επισκέφθηκε ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, κ. Σωκράτης Παππάς, ο οποίος συνομίλησε με δημιουργούς του,μαθητές και προσωπικό,εξήρε την αξιέπαινη πρωτοβουλία και προσπάθεια μαθητών και εκπαιδευτικών και τους συνεχάρη,δεσμευόμενος για κάθε δυνατή αρωγή σε τέτoιου είδους πρωτοβουλίες που μεταφέρουν μηνύματα ελπίδας, αισιοδοξίας και αλληλεγγύης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο Bazaar θα λειτουργήσει και στην κεντρική πλατεία των Σοφάδων την Πέμπτη, 16/12 και από 9:00-13:00,ενώ στο χώρο του Ε.Ε.Ε.Κ. θα λειτουργεί από τις 20-23/12, ώρες 9:00-13:00.
Συγχαρητήρια στους δημιουργούς και πάντα τέτοιες αξιόλογες πρωτοβουλίες.