Επίσκεψη του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας στο έβδομο Ημερήσιο Γυμνάσιο

Σήμερα, Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, κ. Κωνσταντίνου Ζαχαρή, στον χώρο του 7ου Ημερήσιου Γυμνασίου της πόλης μετά από πρόσκληση. Σκοπός της συνάντησης ήταν η ενημέρωση για θέματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου. Ακολούθησε εποικοδομητικός διάλογος με τον Σύλλογο Διδασκόντων που τον ενημέρωσε για τρέχοντα ζητήματα και κυρίως για τη φοίτηση των μαθητών/τριών Ρομά της Α΄ Γυμνασίου. Ο κ. Ζαχαρής, ευαισθητοποιημένος σε ζητήματα συμπερίληψης, επεσήμανε την αναγκαιότητα του άμεσου και ορθού προγραμματισμού ενεργειών για τη διαχείριση της νέας κατάστασης. Ολοκληρώνοντας τη συνάντηση, ευχαρίστησε τον Διευθυντή του σχολείου, κ. Κωνσταντίνο Κανδύλα και τους εκπαιδευτικούς του Συλλόγου Διδασκόντων για το παιδαγωγικό, διδακτικό και υποστηρικτικό τους έργο, το οποίο υλοποιούν στο ακέραιο κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες.