Προκήρυξη-πρόσκληση ενδιαφέροντος για την επιλογή των προσωρινών Διευθυντών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Πρόσκληση για μόνιμο διορισμό σε κενές οργανικές θέσεις υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Λειτουργία Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Θεσσαλίας.

Τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε κενές οργανικές θέσεις Σχολικών Μονάδων της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας

Για απόσπαση ή διάθεση εκπαιδευτικών στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, προκειμένου να συμμετέχουν στις Ομάδες Υποστήριξης της Μαθητείας (Ο.Υ.Μ.) των ΕΠΑ.Λ.

Συμπληρωματική προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών στη Σχολή Πυροσβεστών, της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2020–2021

Συμπληρωματική προκήρυξη

Θέμα: Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, όσον αφορά τον αριθμό εισακτέων. Σχετ.: Η με αριθμ. πρωτ. 39323 Φ.300.1/03-07-2020 Συμπληρωματική προκήρυξη του Αρχηγείου Πυροσβεστικού Σώματος (ΑΔΑ: Ω29Σ46ΜΤΛΒ-ΛΝ3).

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος:www.fireservice.gr, η συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, όσον αφορά τον αριθμό εισακτέων.

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ

ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΜΑΡΟΥΓΚΑ

Ανακοίνωση πίνακα κενών οργανικών θέσεων σχολικών μονάδων ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης για μέλη Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. - Δήλωση οριστικής τοποθέτησης μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. της Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας

Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Μουσικών Μαθημάτων «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» και «Μουσική Αντίληψη και Γνώση» για εισαγωγή στα Τμήματα Μουσικών Σπουδών

Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2020-21.

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ 2020

Ξεκίνησε τη Δευτέρα 29-06-2020, η ηλεκτρονική υποβολή του Μηχανογραφικού Δελτίο (Μ.Δ.) των υποψήφιων Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων. Υπενθυμίζεται ότι, για να εκδώσουν οι υποψήφιοι κωδικό ασφαλείας, θα πρέπει να απευθυνθούν στο Λύκειο, στο οποίο έχουν υποβάλει την αίτηση-δήλωση για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Εάν ανήκουν στην κατηγορία του 10%, έχουν τη δυνατότητα να απευθυνθούν σε οποιοδήποτε ημερήσιο Γενικό ή Επαγγελματικό Λύκειο αντίστοιχα.

Επισημαίνεται ότι από τις 29-06-2020 μπορούν να υποβάλλουν μόνο πρόχειρο Μηχανογραφικό Δελτίο και μετά την ανακοίνωση των βαθμών των Γενικών και των Επαγγελματικών Λυκείων, μπορούν να προβούν στην τελική Οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού τους Δελτίου.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι εντός της προθεσμίας υποβολής έχουν δικαίωμα αναίρεσης της οριστικοποίησης του Μηχανογραφικού τους Δελτίου, με βάση τα αναγραφόμενα στην εγκύκλιο που μπορούν να δουν στον σχετικό σύνδεσμο.

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΓΕΛ

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΕΠΑΛ

Στο https://exams.it.minedu.gov.gr/   και  στο πεδίο Χρήσιμες Πληροφορίες , θα βρείτε τα μηχανογραφικά δελτία καθώς και τις σχετικές εγκυκλίους.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!

Εκ μέρους της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης,

ευχαριστώ όλους εσάς, τα στελέχη και εκπαιδευτικούς των Σχολικών Μονάδων,

για το πολυσχιδές και πολυσήμαντο έργο που με ευσυνειδησία προσφέρατε,

και μάλιστα στις ιδιαίτερες συνθήκες που βιώσαμε,

και σας εύχομαι ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

Μιχάλης Παπανούσκας

ΠΡΑΞΗ ΠΥΣΔΕ 20η 29-06-2020

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Για πληροφορίες και το δελτίο τύπου πατήστε εδώ.

Σελίδες

Εγγραφή στο Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας RSS