Ανακοίνωση του ΑΣΕΠ για τις ενστάσεις αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής

Μετά την εκ νέου ανάρτηση των πινάκων αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής το ΑΣΕΠ εξέδωσε το ακόλουθο δελτίο τύπου:
Αναρτήθηκαν εκ νέου, στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων http://e-aitisi.sch.gr., οι προσωρινοί Πίνακες κατάταξης Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής, ανά κλάδο/ειδικότητα για το σχολικό έτος 2016-2017, βάσει της οικείας πρόσκλησης (Φ.Ε.Κ. 2218/τ.Β΄/2016 και διορθωτικό 2279/τ.Β΄/2016).
Επιπλέον, αναρτήθηκαν στην ανωτέρω ιστοσελίδα και οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης του κλάδου ΠΕ 32 Θεατρικών Σπουδών ΕΑΕ.
Οι εκπαιδευτικοί, σύμφωνα με το ΜΕΡΟΣ Γ΄: ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΙΝΑΚΩΝ- ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ της ανωτέρω πρόσκλησης, μπορούν να υποβάλουν ένσταση στο Α.Σ.Ε.Π. (Ειδικό έντυπο ΑΣΕΠ Ε.Ε.Α.Ε.3),επανακαθοριζόμενης της αρχικής προθεσμίας, έως και 22/8/2016, ημέρα Δευτέρα, μέσω τηλεομοιοτυπίας (fax: 2106400241 ή 2106400686 ή 2131319438) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: prosl.enstasi@asep.gr ή  grapt.enstasi@asep.gr).

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ,ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ

Υποβολή ενστάσεων, επανεξετάσεων, ανακλήσεων αποσπάσεων και νέων αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2016-17.

Μετά την ανακοίνωση των αποσπάσεων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ, Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην υπ΄ αριθμ. πρωτ. 67505/Ε1/20.04.2016 εγκύκλιο αποσπάσεων, δίνεται η δυνατότητα υποβολής στο ΟΠΣΥΔ έως και την Τετάρτη, 17 Αυγούστου :

Ενστάσεων και επανεξετάσεων,ανακλήσεων και νέων αιτήσεων απόσπασης.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ:

Tags:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΟΔ/ΝΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ

Για πληροφορίες πατήστε εδώ:

Tags:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΗ Δ/ΝΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ

Για πληροφορίες πατήστε εδώ:

Τροποποίηση προκήρυξης για Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών των υποψήφιων σπουδαστών στις ΑΕΝ ορίζεται η Δευτέρα 1-8-2016.

Τροποποίηση ΥΠΠΕΘ

Απόφαση

Tags:

Αιτήσεις αναπληρωτών των κλάδων Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π.

Οι υποψήφιοι αναπληρωτές για τους κλάδους Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. μπορούν να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Π.Δ.Ε.) που ενδιαφέρονται να προσληφθούν, από 22 έως και 29 Ιουλίου 2016.

Προκήρηξη

Αιτήσεις αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής

19-07-16 έληξε η προθεσμία αιτήσεων αναπληρωτών στη Γενική Εκπαίδευση και Μουσικά Σχολεία, ξεκινά στην Ειδική

Από την Τρίτη, 19 Ιουλίου και μέχρι τις 25 του ίδιου μήνα καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ61, ΠΕ71, των κλάδων ΠΕ60.50 και ΠΕ70.50, του κλάδου ΠΕ11.01 (Καθηγητών Φυσικής Αγωγής ΕΑΕ) και των κλάδων ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ (Καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης) όλων των ειδικοτήτων με τον ισχύοντα κωδικό τους και προέκταση «.50» να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την ένταξή τους στους οικείους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2016-2017 και δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη από τους εν λόγω πίνακες.
Η Αίτηση-Δήλωση υποβάλλεται μόνο ηλεκτρονικά στη διαδικτυακή πύλη του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (ιστοσελίδα: https://opsyd.sch.gr/). Για τη διευκόλυνση των υποψηφίων έχουν αναρτηθεί στην ανωτέρω ιστοσελίδα σχετικές οδηγίες.

Tags:

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικών των αγγλόφωνων τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και θέσεων ειδικού εκπαιδευτικού προσωπικού για τη διδασκαλία ξένης ή μητρικής γλώσσας εκτός της ελληνικής στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας Ηρακλείου

Πράξη 17η ΠΥΣΔΕ: Τοποθετήσεις Υπεραρίθμων - Εναπομείναντα Οργανικά Κενά

Από το ΠΥΣΔΕ Καρδίτσας ανακοινώθηκαν οι τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών λόγω άρσης υπεραριθμίας σε οργανικά κενά σχολικών μονάδων Δ.Ε. Καρδίτσας και τα εναπομείναντα οργανικά κενά σύμφωνα με τη με αριθμ. 17η/18-07-2016 πράξη του. Σύμφωνα με το Π.Δ. 50/96, όπως τροποποιήθηκε και συμπληρώθηκε, καλούνται οι εκπαιδευτικοί που:
1) μετατέθηκαν στην περιοχή μετάθεσης Καρδίτσας, 2) ζήτησαν βελτίωση μέσα στην ίδια περιοχή μετάθεσης, 3) βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ
 να υποβάλουν δήλωση οριστικής τοποθέτησης, από Τρίτη 19-07-2016 έως και Δευτέρα 25-07-2016 στη Γραμματεία του ΠΥΣΔΕ (Γραφείο 3, 1ος όροφος) , με FAX στο 2441080318 & 2441080305 ή με email (mail@dide.kar.sch.gr).
Τοποθετήσεις

Ανακοίνωση - Πρόσκληση

ΣΜΕΑΕ

1η Ομάδα

2η Ομάδα

Δήλωση Προτίμησης

Tags:

Πρόσκληση εκπαιδευτικών για απόσπαση στα Ευρωπαϊκά Σχολεία για τα σχ. έτη 2016-17 και 2017-18

Aιτήσεις αναπληρωτών των μουσικών κλάδων.

α) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κλάδων ΠΕ16.01, ΠΕ16.02, ΠΕ17.13, ΠΕ17.14 και ΤΕ16, για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολ. έτους 2016-2017
β) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εμπειροτεχνών ιδιωτών για την ένταξη σε πίνακα μουσικών ειδικεύσεων ωρομισθίων για πρόσληψη στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2016-2017.

Καλούνται οι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ16.01, ΠΕ16.02, ΠΕ17.13, ΠΕ17.14, ΤΕ16 και ΕΜ16 να υποβάλουν αίτηση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολ. έτους 2016-2017 με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη από τους εν λόγω πίνακες. Οι αιτήσεις υποβάλλονται από τη δημοσίευση σε Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως έως και την Τρίτη 19 Ιουλίου 2016.

Για την Υ.Α πατήστε εδώ.

Σελίδες