ΟΠΣΥΔ για υποβολή ενστάσεων για αποσπάσεις

Σας γνωρίζουμε ότι το ΟΠΣΥΔ έχει ήδη ανοίξει για την ενημέρωση των μοριοδοτούμενων στοιχείων των αιτήσεων απόσπασης των εκπαιδευτικών, σύμφωνα με την υπ.αριθμ. 125292/Ε2/21-7-2017 Εγκύκλιο με θέμα «Υποβολή ενστάσεων, αιτήσεων επανεξέτασης, ανάκλησης απόσπασης, τροποποίησης αποσπάσεων και νέων αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών Δ.Ε. για το διδακτικό έτος 2017-18.»

Θεσμικό πλαίσιο μαθητείας

Το αναφερόμενο πλαίσιο και κάθε σχετική πληροφορία για το Μεταλυκειακό έτος-Τάξη Μαθητείας έχει αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στο σύνδεσμο https://www.minedu.gov.gr/texniki-ekpaideusi-2/mathiteia/thesmiko-plaisio.

θεσμικό πλαίσιο

Πρόσκληση για δήλωση τοποθέτησης διευθυντών σε σχολικές μονάδες και Ε.Κ. με ενιαία σειρά προτίμησης

Προσκαλούνται οι υποψήφιοι διευθυντές σχολικών μονάδων και εργαστηριακών κέντρων που περιλαμβάνονται στον Τελικό Αξιολογικό Πίνακα να υποβάλουν αίτηση – δήλωση προτίμησης με ενιαία σειρά προτίμησης την Τρίτη 25η Ιουλίου 2017 και μέχρι ώρα 14:00.
Η αίτηση θα υποβάλλεται στο Πρωτόκολλο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας με ευθύνη του υποψηφίου είτε αυτοπροσώπως είτε μέσω εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου μέσα σε κλειστό φάκελο. Αιτήσεις που θα υποβληθούν εκπρόθεσμα δεν θα γίνονται δεκτές.
Τελικός Ενιαίος Αξιολογικός Πίνακας

Αίτηση - Δήλωση Τοποθέτησης

Σχολικές Μονάδες Δ.Ε. Καρδίτσας

Πρόσκληση

Τελικός Ενιαίος Αξιολογικός Πίνακας Υποψηφίων Διευθυντών

Μετά την εξέταση των ενστάσεων ο τελικός ενιαίος αξιολογικός πίνακας μοριοδότησης των υποψηφίων διευθυντών σχολικών μονάδων και Ε.Κ. διαμορφώνεται ως εξής:

Πίνακας

Μετά την ανακοίνωση των αποσπάσεων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε ΣΜΕΑΕ, ΚΕΔΔΥ, Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, σας γνωρίζουμε ότι το ηλεκτρονικό σύστημα ΟΠΣΥΔ θα είναι ανοιχτό:
Α) Από την Παρασκευή 21/7/2017 μέχρι και την Παρασκευή 28/7/2017 για την υποβολή ενστάσεων.
Β) Από την Παρασκευή 21/7/2017 μέχρι και τη Δευτέρα 14/8/2017 για την υποβολή: Επανεξέτασης αίτησης απόσπασης, Ανάκλησης απόσπασης, Τροποποίησης απόσπασης, Νέων αιτήσεων απόσπασης

Εγκύκλιος

Αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, σε Μουσικά, Καλλιτεχνικά Σχολεία και ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ

Πρόσκληση για διάθεση εκπαιδευτικών στα ΚΠΑ2 του ΟΑΕΔ

Το ΥΠΠΕΘ προσκαλεί τους μόνιμους εκπαιδευτικούς των κλάδων/ειδικοτήτων ΠΕ09, ΠΕ12, ΠΕ14, ΠΕ17, ΠΕ18, ΠΕ19 και ΠΕ20 να υποβάλουν Αίτηση - Δήλωση προκειμένου να διατεθούν ολικά στα ΚΠΑ2 του ΟΑΕΔ και να συμμετέχουν στις Ομάδες Υποστήριξης της Μαθητείας (Ο.Υ.Μ.) για το σχολικό έτος 2017-2018.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται αποκλειστικά από την 20/7/2017 έως και την 25/7/2017.

Πρόσκληση

Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Γυμνασίων Ε.Α.Ε. και των Λυκείων Ε.Α.Ε., των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων και των Εργαστηρίων Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Ε.Ε.Ε.ΕΚ., για το σχολικό έτος 2017-2018

Αξιολογικοί Πίνακες Υποψήφιων Διευθυντών μετά τη συνέντευξη

Υποβολή ενστάσεων επί των πινάκων από 19-07-2017 έως 21-07-2017 και ώρα 14.00΄.

Αξιολογικός Πίνακας

Ανακοινοποίηση : Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ

Οι εκπαιδευτικοί που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Καρδίτσας και είναι προσωρινά τοποθετημένοι σε σχολικές μονάδες της Δ/θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας θα κάνουν πράξη ανάληψης και θερινή υπηρεσία στα σχολεία που υπηρετούν ως εξής:

Ανακοινοποίηση Απόφασης 23η/29-06-2017  ΠΥΣΔΕ

Παράταση ηλεκτρονικών δηλώσεων προτίμησης στα ΕΠΑΛ

Ανακοινώνεται ότι δόθηκε παράταση στις εγγραφές μαθητών στα ΕΠΑ.Λ μέσα από την ηλεκτρονική πλατφόρμα υποβολής Δηλώσεων Προτίμησης, e-epal, μέχρι και την Παρασκευή 7 Ιουλίου 2017. Για την εισαγωγή στην πλατφόρμα πατήστε εδώ.

Προσωρινοί πίνακες κατάταξης εμπειροτεχνών

Ανακοινώνονταιοι προσωρινοίΠίνακες κατάταξης εμπειροτεχνών ιδιωτών μουσικών (ΕΜ16)ανά μουσικό όργανο για τα μουσικά σχολεία,όπως καταρτίστηκαν, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις,για το σχολικό έτος 2017-2018και αναρτώνται στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων https://e-aitisi.sch.gr
Οι υποψήφιοιμπορούν να υποβάλουν είτε αυτοπροσώπως είτε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο αίτημα αλλαγής/διόρθωσης στοιχείων μέσω της Δ/νσηςΕκπαίδευσης που έχει δηλωθεί στο Ο.Π.ΣΥ.Δ. ως Δ/νσηΧειρισμού Φακέλου, η οποία και μεριμνά για την άμεση αποστολή του στο ΥΠ.Π.Ε.Θ. Η προθεσμία ορίζεται από τηνΤρίτη 27-06-2017 έως και τηνΠαρασκευή 30-06-2017.

Σελίδες

Εγγραφή στο Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας RSS