Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2020!

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής (ή μετακίνησης) - 1o Γυμνάσιο Καρδίτσας

Πίνακες αιτήσεων μετάθεσης 2019-2020

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση πενθήμερης σχολικής εκδρομής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Παλαμά σε σύμπραξη με τις Λυκειακές Τάξεις Ιτέας στην Κέρκυρα

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής στη Θεσσαλονίκη - 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας

Επικαιροποιημένος πίνακας αναπληρωτών Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2019-2020

Έναρξης της Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2019-2020

Οι επιλεγέντες υποψήφιοι, αφού ενημερωθούν για την σειρά κατάταξής τους από τον αναρτημένο πίνακα οφείλουν να παρουσιαστούν στις οικείες Δ.Δ.Ε. μόνο την Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019, ώρα 09.00, με σκοπό να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση τοποθέτησης σε Σ.Κ.Α.Ε. ή ομάδα Σ.Κ.Α.Ε.

Πίνακας

Κατανομή ειδικοτήτων - ωρών ΔΔΕ Καρδίτσας

ΠΡΑΞΗ ΠΥΣΔΕ 48η/03-12-2019

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος διάθεσης εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ11 στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Καρδίτσας

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων υποψηφίων διδασκόντων στην Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2019-2020

Ανακοινοποίηση - Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στη Βουλή των Ελλήνων - 5ο Γυμνάσιο Καρδίτσας

ΠΡΑΞΗ ΠΥΣΔΕ 46η 25-11-2019

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στη ΣΜΥ - 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Θεσσαλονίκη - 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας

Ανακοινοποίηση - Ειδική πρόσκληση κάλυψης λειτουργικών κενών

Ειδική πρόσκληση κάλυψης λειτουργικών κενών σε σχολικές μονάδες της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (άρθρο 86 του ν.4547/2018 ΦΕΚ 102 Α’)

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων  ανακοινώνεται ότι, από τις 21 έως και τις 25 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 10:00 προ μεσημβρίας, οι εγγεγραμμένοι στους πίνακες αναπληρωτών Γενικής Εκπαίδευσης  και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, που είχαν υποβάλει αίτηση-δήλωση για πρόσληψή τους στο πλαίσιο της  αριθμ. 133081/Ε1/28-08-2019 (ΑΔΑ: ΨΥΙΦ4653ΠΣ-ΟΗΘ) πρόσκλησης, θα έχουν τη δυνατότητα, βάσει των διατάξεων του άρθρου 86 του ν.4547/2018 (ΦΕΚ 102 Α’)  «Ειδική προκήρυξη κάλυψης κενών σε σχολικές μονάδες της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και της ειδικής αγωγής», να δηλώσουν ηλεκτρονικά, μέσω της διαδικτυακής πύλης του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του Υ.ΠΑΙ.Θ. (ιστοσελίδα: https://opsyd.sch.gr/), συγκεκριμένες σχολικές μονάδες ή/και ομάδες σχολικών μονάδων για πρόσληψή τους ως αναπληρωτές, πλήρους ή/και μειωμένου ωραρίου, για το σχολικό έτος 2019-2020.

Οι υποψήφιοι οφείλουν να αναζητήσουν τις λεπτομέρειες της διαδικασίας στην αριθμ. 182585/Ε1/21-11-2019 (ΑΔΑ: 786Α46ΜΤΛΗ-0ΘΑ) ειδική πρόσκληση.

Για τη διευκόλυνση των υποψηφίων είναι αναρτημένο σχετικό εγχειρίδιο οδηγιών στην ως άνω ιστοσελίδα (https://opsyd.sch.gr/).

Η πρόσκληση σε μορφή pdf

Πίνακας με τα κενά σε μορφή xls

Σελίδες

Εγγραφή στο Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας RSS