Επίσκεψη του 7ου Γυμνασίου Καρδίτσας στη Βουλή - ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

Προκειμένου να πραγματοποιηθεί επίσκεψη του 7ου Γυμνασίου Καρδίτσας στη Βουλή, παρακαλούμε για την κατάθεση προσφορών, σύμφωνα με τις πληροφορίες που θα βρείτε εδώ.

Πράξη ΠΥΣΔΕ 19/22-9-2014 - ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΥΛΗ ΓΕΛ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ "Ιδρύματος Υποτροφιών Γεωρ. Αχ. Αλλαμανή"

Προκήρυξη - Πρόσκληση δύο (2) νέων υποτροφιών για το ακαδ. έτος 2014-15 των 2.000 χιλιάδων Ευρώ η κάθε μία και για κάθε έτος φοίτησης μέχρι την αποφοίτηση του υποτρόφου.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Tags:

Προκήρυξη εξετάσεων για τη λήψη του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Περιόδου Νοεμβρίου 2014

7Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΧΟΡΩΔΙΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΛΗΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 30/9/2014

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Δελτίο Τύπου για τον επίσημο αγιασμό σχ. Έτους 2014-15

Διαβάστε εδώ το σχετικό Δελτίο Τύπου.

Tags:

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποψήφιων αναπληρωτών για απασχόληση σε σχολικές μονάδες μοριοδότησης ΙΑ΄και ΙΒ΄

Καλούνται οι υποψήφιοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί που έχουν ενταχθεί στους οικείους πίνακες να υποβάλουν συμπληρωματική αίτηση για απασχόληση σε σχολικές μονάδες μοριοδότησης ΙΑ΄ και ΙΒ΄από 3-9-2014 έως 5-9-2014.

Εγκύκλιος

Αίτηση

Περιοχές

Tags:

Πρόσκληση για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. για Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ.

Το ΥΠΑΙΘ, στα πλαίσια της κατάρτισης πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων των κλάδων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και αναπληρωτών του κλάδου ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού για τις ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ για το σχολικό έτος 2014-2015 από τις Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, καλεί τους υποψηφίους των κλάδων αυτών να υποβάλουν αιτήσεις με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης και μόνο, στην οποία επιθυμούν να προσληφθούν. Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από 2/9/2014 μέχρι 5/9/2014.

Εγκύκλιος

Αίτηση ΕΕΠ

Αίτηση ΕΒΠ

Tags:

Υποβολή ενστάσεων κατά των πινάκων ωρομίσθιου προσωπικού καταργημένων ειδικοτητων

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση για ένταξη στους πίνακες ωρομισθίων των καταργημένων ειδικοτήτων να ελέγξουν ενδελεχώς τους αναρτημένους πίνακες του κλάδου τους.

Εγκύκλιος υποβολής ενστάσεων.

Σελίδες