Οδηγίες για την Υγειονομική Εξέταση και Πρακτική Δοκιμασία των υποψηφίων για Εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ στη ΛΑΡΙΣΑ

Οδηγίες για τους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Οδηγίες προς τους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων εξέδωσε το ΥπΠΕΘ.

Οδηγίες

Διάκριση μαθητών της Α Λυκείου στο 30ο Πανελλήνιο διαγωνισμό Χημείας

Συγχαρητήρια στους παρακάτω μαθητές της Α Λυκείου για τη διάκρισή τους στον 30ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Χημείας.

ΕΠΙΣΚΟΠΟΥ   ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ          3ο ΓΕΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΤΟΠΟΥΖΗΣ    ΓΙΩΡΓΟΣ                      1ο ΓΕΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Δείτε τα αποτελέσματα εδώ

Υποτροφία του Ιδρύματος Γεωργίου Αχιλλέως Αλλαμανή

Ενημέρωση για την απόφαση χορήγησης μίας (1) νέας υποτροφίας για το ακαδημαϊκό έτος 2016-17 του Κοινωφελούς « Ιδρύματος Υποτροφιών Γεωργίου Αχιλλέως Αλλαμανή ».

Δείτε εδώ τη σχετική ανακοίνωση

Tags:

Διάκριση μαθητών του Γυμνασίου Κέδρου στο Διαγωνισμό για τα δάση και τη δασοπονία

Η ΔΔΕ Καρδίτσας συγχαίρει τη Φωτεινή Κονταξή, μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου, τη Βασιλική Κουτσιούμπα, μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου, το Σωτήρη Χαντζή μαθητή της Γ’ Γυμνασίου, του Γυμνασίου Κέδρου, για τη διάκρισή τους στον Πανελλαδικό μαθητικό διαγωνισμό για τα δάση και τη δασοπονία “Young People in European Forests” 2016. Ανάμεσα σε 220 ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή, κατέλαβαν την 1η θέση στην «Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας» και την 3η θέση Πανελλαδικά. Μπορείτε να ενημερωθείτε για το διαγωνισμό και τα αποτελέσματα εδώ.

Πρακτικές Δοκιμασίες ΤΕΦΑΑ 2016

Από 15 έως 29 Ιουνίου οι πρακτικές δοκιμασίες για την εισαγωγή στα ΤΕΦΦΑ.

Δελτίο Τύπου

ΦΕΚ με όρια αγωνισμάτων

Υγειονομική εξέταση και πρακτικές δοκιμασίες

Προκήρυξη Στρατιωτικών Σχολών 2016

Εκδόθηκε από το ΓΕΕΘΑ η Προκήρυξη ∆ιαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστώτριών Ανωτάτων  Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ), ΕΝαυτικών ∆οκίμων (ΣΝ∆), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ), Τεχνικών Υπαξιωματικών Πολεμικής Αεροπορίας (ΣΤΥΑ), Υπαξιωματικών ∆ιοικητικών (ΣΥ∆), Πολεμικής Αεροπορίας

Προκήρυξη

Αίτηση

Εξεταστικά Κέντρα ΚΠγ περιόδου Ιουνίου 2016

Ανακοινώθηκαν τα εξεταστικά κέντρα και η κατανομή των υποψηφίων σ' αυτά για τις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Ιουνίου 2016.

Κέντρα

Πρόσκληση συμμετοχής σε Σεμινάριο με θέμα Τρόφιμα και Υγεία

Σεμινάριο Αγωγής Υγείας με θέμα : «Τρόφιμα και Υγεία»

Υποβολή αιτήσεων μέχρι 13/5/2016