Παράταση προθεσμίας υποβολής του μηχανογραφικού

Παρατείνεται μέχρι την Παρασκευή 17-7-2015 η προθεσμία υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου.

Όλα τα ΓΕΛ και τα ΕΠΑΛ θα παραμείνουν ανοιχτά την Τρίτη 14-7-2015 και την Παρασκευή 17-7-2015.

Δελτίο Τύπου

Ημέρες λειτουργίας σχολείων

Εγκύκλιος Αποσπάσεων 2015-2016 ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Η Ανακοινοποίηση αφορά στις ειδικότητες που είναι κοινές με την Πρωτοβάθμια

Εγκύκλιος αποσπάσεων Ειδικής Αγωγής

Εγκύκλιος αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΩΝ - ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Καρδίτσας πρέπει να παρουσιαστούν για ανάληψη υπηρεσίας στις 30-06-2015 ημέρα Τρίτη στο γραφείο 16 στη ΔΔΕ Καρδίτσας. Επίσης οι εκπαιδευτικοί που προτίθενται να κάνουν χρήση της άδειας ανατροφής τέκνου με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς (από 01-09-2015) παρακαλούνται να το δηλώσουν στη Γραμματεία του ΠΥΣΔΕ μέχρι 30-06-2015.

Για λόγους διευκόλυνσης των εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που είτε είναι αποσπασμένοι σε άλλο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, είτε βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας ή ανατροφής παιδιού, η ανάληψη υπηρεσίας στην οργανική τους θέση με τη λήξη του διδακτικού έτους 2014-2015 γίνεται δεκτή με αποστολή υπεύθυνης δήλωσης μέσω τηλεομοιοτυπίας, η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΩΝ

Tags:

Πρόσκληση για την πλήρωση θέσεων Υποδιευθυντών σχολικών μονάδων και Υπευθύνων Τομέων Ε.Κ.

ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ 2015 - ΡΥΘΜΙΣΗ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΩΝ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΕΚΝΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2015

Σελίδες

Εγγραφή στο Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας RSS