Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τον ορισμό μελών των Περιφερειακών Υπηρεσιακών Συμβουλίων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Υ.Σ.Π.Ε.) και των Περιφερειακών Υπηρεσιακών Συμβουλίων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Υ.Σ.Δ.Ε.) Θεσσαλίας

Οι αιτήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβάλλονται από 06-12-2016 έως και 08-12-2016 στις οικείες Διευθύνσεις Εκπαίδευσης.

Αίτηση

ΤEΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΩΝ ΜΟΡΙΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ Γ/ΣΙΟΥ-Λ.Τ. ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ

Επιμορφωτική Συνάντηση του σχολικού συμβούλου Δ. Ντρίζου με τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν μαθηματικά σε Β΄ ανάθεση

Η εν λόγω συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 12:15 στο 2ο Γυμνάσιο Καρδίτσας.

Πινακες μοριοδότησης υποψήφιων Διευθυντών για το Γυμνάσιο - Λ.Τ. Μητρόπολης

Υλη μαθημάτων που εξετάζονται μόνο σε ενδοσχολικό επίπεδο ΓΕΛ

Διδακτέα ύλη και οδηγίες διδασκαλίας μαθημάτων που εξετάζονται μόνο σε ενδοσχολικό επίπεδο για Γ τάξη ΓΕΛ και Δ Εσπερινών

To Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων μετά από σχετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (πράξη 42/20-10-2016 του Δ.Σ.) απέστειλε τη διδακτέα ύλη και οδηγίες διδασκαλίας μαθημάτων που εξετάζονται μόνο σε ενδοσχολικό επίπεδο στη Γ ́ τάξη Ημερησίου ΓΕ.Λ και στη Δ ́ τάξη Εσπερινού ΓΕ.Λ για το σχ. έτος 2016-2017.

Οδηγίες και ύλη

Πρόσκληση για μόνιμο διορισμό υποψήφιων εκπαιδευτικών εγγεγραμμένων στους πίνακες διοριστέων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ 2008

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, προκειμένου να καλύψει κενές οργανικές θέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού κλάδων/ειδικοτήτων της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2016-2017, προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς των κλάδων/ειδικοτήτων ΠΕ01, ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ09, ΠΕ11, ΠΕ12.01(.02), ΠΕ13, ΠΕ14.01 (.06), ΠΕ15, ΠΕ17, ΠΕ18, ΠΕ19, ΠΕ20, ΠΕ32, ΠΕ33, ΠΕ34 και ΠΕ60, που είναι εγγεγραμμένοι στους οικείους οριστικούς πίνακες διοριστέων του γραπτού διαγωνισμού εκπαιδευτικών του ΑΣΕΠ 2008, εφόσον δεν έχουν ήδη διοριστεί σε εφαρμογή ειδικών διατάξεων (βλ. ενδεικτικά τις διατάξεις του άρθρου 51 παρ. 4 του ν. 4250/2014), να υποβάλουν αίτηση-δήλωση περιοχών προτίμησης για διορισμό, προκειμένου να καλυφθούν οι αντίστοιχες κενές οργανικές θέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται αποκλειστικά από την Τετάρτη 16 έως και την Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2016.

Εγκύκλιος

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για πλήρωση κενής θέσης Διευθυντή Σχολικής Μονάδας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας

Προκυρήσσεται η πλήρωση κενής θέσης Διευθυντή στο Γυμνάσιο – Λυκειακές Τάξεις Μητρόπολης και προσκαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που έχουν τα νόμιμα προσόντα και επιθυμούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία  επιλογής, να υποβάλουν αίτηση που συνοδεύεται από τα αναγκαία δικαιολογητικά από την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2016 μέχρι και τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2016.

Αίτηση

Υπεύθυνη Δήλωση