Έκδοση αποτελεσμάτων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας εξετάσεων Νοεμβρίου 2014 για τις γλώσσες Αγγλική, Γαλλική, Γερμανική, Ιταλική, Ισπανική και Τουρκική.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στα Τρίκαλα του 5ου ΓΕΛ Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα του ΕΠΑΛ Παλαμά

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής στο Περτούλι του 7ου Γ/σίου Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα του 5ου Γ/σίου Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα του 6ου Γ/σίου Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στο Μυστρά του 3ου Γ/σίου Καρδίτσας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στη Βεργίνα-Θεσσαλονίκη του 7ου Γ/σίου Καρδίτσας

Θεώρηση βιβλιαρίων

Σχετικά με τη θεώρηση των βιβλιαρίων, σας παραθέτουμε το αντίστοιχο δελτίο τύπου του ΟΑΕΕ. Επίσης μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με το ΙΚΑ προκύπτει ότι δε χρειάζεται ο ασφαλιζόμενος να κάνει κάποια ενέργεια αν τα προστατευόμενα μέλη-τέκνα είναι κάτω των 18 χρονών. Στην περίπτωση αυτή θα γίνει αυτόματη θεώρηση του βιβλιαρίου. Στην περίπτωση που κάποιο τέκνο είναι μεγαλύτερο των 18 χρόνων και μικρότερο των 24 χρόνων θα πρέπει να προσκομίσετε στο ΙΚΑ βεβαίωση σπουδών.

Tags:

Πίνακες μορίων μετάθεσης, βελτίωσης - οριστικής τοποθέτησης, μουσικών σχολείων - ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα του Γ/σίου Λ.Τ. Μητρόπολης

Συμμετοχή της ΔΔΕ Καρδίτσας στο τριήμερο πένθος

Τη Δευτέρα 12-01-2015, ημέρα της εξοδίου ακολουθίας και ταφής του μακαριστού πρώην Μητροπολίτη Κυρίλλου, τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της πόλης της Καρδίτσας, μετά από κοινή απόφαση του Δημάρχου και του Αντιπεριφερειάχη,  θα παραμείνουν κλειστά. Ομοίως, και οι υπηρεσίες της ΔΔΕ Καρδίτσας από τις 11:00 π.μ. έως το πέρας της εξοδίου ακολουθίας θα παραμείνουν κλειστές και θα λειτουργούν με προσωπικό ασφαλείας.

Tags:

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση σχολικής εκπαιδευτικής εκδρομής στην Πάτρα του ΓΕΛ Λεονταρίου

Σεμινάριο του ΚΕΣΥΠ για τον Σ.Ε.Π.

Το ζήτημα της προετοιμασίας των νέων για την αποτελεσματική επιλογή σπουδών και επαγγέλματος έχει αναδειχτεί σε μεγάλο θέμα και βρίσκεται στην πρώτη γραμμή του ενδιαφέροντος. Σημαντικό ρόλο καλείται να διαδραματίσει ο Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός και η Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας.

Tags:

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής στη Θεσσαλονίκη του ΓΕΛ Προαστίου

Σελίδες

Εγγραφή στο Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας RSS