Εκδήλωση στο ΕΠΑΛ Σοφάδων

Σήμερα Παρασκευή, 26 Μαΐου,  στο ΕΠΑ.Λ. Σοφάδων πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τη διάχυση των δράσεων που εντάσσονται στα Προγράμματα ΜΝΑΕ, Σχολικών Δραστηριοτήτων και Erasmus κατά το σχολικό έτος 2022-2023. Στην ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα  εκδήλωση  παρευρέθηκαν κατόπιν πρόσκλησης του Διευθυντή του Σχολείου, κ. Χρήστου Τσακνάκη, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσες Καρδίτσας, κ. Κωνσταντίνος Ζαχαρής, η υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης, κ. Χαρά Βραζάλη, ο τέως διευθυντής του σχολείου, κ. Σωτήρης Μανόπουλος, ο επόμενος διευθυντής, κ. Παντελής Τσιάμαλος, ο αντιδήμαρχος Παιδείας Δήμου Σοφάδων, κ. Αθανάσιος Παππάς, και βέβαια οι μαθητές και οι μαθήτριες του ΕΠΑ.Λ.

Μέσα από τη συγκεκριμένη εκδήλωση αναδείχτηκαν αφενός ο σκοπός και η  παιδαγωγική σημασία υλοποίησης των διαφόρων δράσεων και αφετέρου το ενδιαφέρον, η προθυμία και η προσήλωση στο στόχο των μαθητών και των μαθητριών, αλλά και των εκπαιδευτικών τους που μεριμνούν για την οργάνωση και την πραγματοποίηση ανάλογων δραστηριοτήτων. Ιδιαίτερη αναφορά έγινε στην κατάκτηση της 1ης θέσης που πέτυχε το Σχολείο στο φετινό Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής WRΟ, γεγονός το οποίο αποτελεί απόδειξη της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης, αλλά και  των προσπαθειών των μαθητών και των μαθητριών.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και σε όλες τις συμμετέχουσες, παιδιά και εκπαιδευτικούς. Ως Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας είμαστε δίπλα τους για να ενθαρρύνουμε και να ενισχύουμε ανάλογες πρακτικές.