Συνάντηση του Διευθυντή ΔΕ Καρδίτσας, κ. Κωνσταντίνου Ζαχαρή, με τους διευθυντές και τις διευθύντριες των σχολικών μονάδων της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας

Την Παρασκευή, 2/09, και ώρες 11:00-14:00, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Π.Ε.Δ. Θεσσαλίας προγραμματισμένη συνάντηση του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, κ. Κωνσταντίνου Ζαχαρή, με τους διευθυντές και τις διευθύντριες των σχολικών μονάδων της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας .

Τα θέματα που συζητήθηκαν μεταξύ άλλων ήταν θέματα που άπτονται της οργάνωσης και εύρυθμης λειτουργίας των σχολείων με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Στη συγκεκριμένη συνάντηση, η οποία έγινε μέσα σε ένα κλίμα φιλικό και με γόνιμη ανταλλαγή απόψεων και προτάσεων,  παρευρέθηκαν και έλαβαν το λόγο η κ. Γεωργία-Κωνσταντία Καραγιάννη, Προϊσταμένη του Τμήματος Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Διεύθυνσης, και ο κ. Βασίλειος Κωτούλας, Οργανωτικός Συντονιστής του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Θεσσαλίας, o οποίος και ενημέρωσε τους διευθυντές για τους νέους σχολικούς θεσμούς που θα ισχύουν από εφέτος, καθώς και για την αυτοαξιολόγηση των σχολικών μονάδων.

Εκ της Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας