Bράβευση μαθητών και μαθητριών Γυμνασίων που έλαβαν μέρος  στη διήμερη δράση "3x3 Schools" στην  Καρδίτσα

Πραγματοποιήθηκε  την Τρίτη, 5/03, στο Κλειστό Γυμναστήριο «Γιάννης Μπουρούσης» βράβευση μαθητών και μαθητριών Γυμνασίων που έλαβαν μέρος  στη διήμερη δράση "3x3 Schools" στην  Καρδίτσα, η οποία διοργανώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης,  υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, παρουσία του Αντιδημάρχου Αθλητισμού Καρδίτσας, κ. Παναγιώτη Ευθυμίου και του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κ. Κωνσταντίνου Ζαχαρή.

Ο Διευθυντής συνεχάρη τους αθλητές και τις αθλήτριες για το  «ευ αγωνίζεσθαι»,  το φίλαθλο πνεύμα που επέδειξαν κατά τη διάρκεια των αγώνων και τους ευχήθηκε επιτυχίες και διακρίσεις  τόσο στον τομέα του αθλητισμού  όσο και στη μάθηση και να εμφορούνται  πάντοτε στη ζωή τους από τις αξίες και τα ιδεώδη του ανθρωπισμού.