Πράξη ΠΥΣΔΕ 10η: 26-04-2024

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η - Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Από το ΠΥΣΔΕ Καρδίτσας ανακοινώθηκαν οι τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών λόγω άρσης υπεραριθμίας σε οργανικά κενά σχολικών μονάδων Δ.Ε. Καρδίτσας και τα εναπομείναντα οργανικά κενά σύμφωνα με τη με αριθμ.10η/26-04-2024 πράξη του.

Σύμφωνα με το Π.Δ. 50/96, όπως τροποποιήθηκε και συμπληρώθηκε, καλούνται οι εκπαιδευτικοί που:

1) μετατέθηκαν στην περιοχή μετάθεσης Καρδίτσας,

2) ζήτησαν βελτίωση μέσα στην ίδια περιοχή μετάθεσης,

3) βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ,

να υποβάλουν δήλωση οριστικής τοποθέτησης, από Μ. Δευτέρα 29-04-2024 έως και Τετάρτη 08-05-2024, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Σας επισημαίνουμε ότι:

Οι εκπαιδευτικοί που θα συμπληρώσουν τη δήλωση τοποθέτησης, εκτός από τα οργανικά κενά που έχουν αναρτηθεί με τη με αριθμ. 10η/26-04-2024 πράξη του ΠΥΣΔΕ, μπορούν να δηλώσουν, εφόσον το επιθυμούν, και ως πιθανά κενά αυτά που θα προκύψουν από τυχόν ικανοποίηση αίτησης  βελτίωσης (δηλαδή τα σχολεία των οργανικών θέσεων εκπαιδευτικών που αιτήθηκαν βελτίωση).