Ενημερωτική συνάντηση με γονείς στο 5ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, για τις επιλογές των μαθητών και μαθητριών στο ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ.

Συγκεκριμένα, την Τρίτη, 29/11/2022, και κατά τις ώρες 12:00-13:30, πραγματοποιήθηκε ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών της Γ΄τάξης του συγκεκριμένου Γυμνασίου, η οποία αφορούσε τις επιλογές τους κατά τη συνέχιση της φοίτησής τους στο Γενικό και Επαγγελματικό Λύκειο.
Επιπλέον, η ενημέρωση αφορούσε και τις σχολές ΕΠΑ.Σ. Δ.ΥΠ.Α. και πραγματοποιήθηκε από την κ. Χαρά Βραζάλη, υπεύθυνη της Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας σε θέματα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού.
Μετά το πέρας της ενημέρωσης, ακολούθησε συζήτηση με τους γονείς και διευκρινίστηκαν απορίες και ερωτήματα που ανέκυψαν κατά τη διάρκεια της συγκεκριμένης ενημέρωσης.