Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 30-06-2023, αναλαμβάνουν υπηρεσία οι εκπαιδευτικοί της Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας, ως εξής:

Α) όσοι έχουν οργανική θέση, θα αναλάβουν υπηρεσία στο σχολείο της οργανικής τους θέσης.

Β) όσοι παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Καρδίτσας, θα αναλάβουν υπηρεσία στο σχολείο που τοποθετήθηκαν προσωρινά, με τη 10η/28-06-2023 πράξη του ΠΥΣΔΕ, όπου και θα κάνουν τη θερινή τους υπηρεσία.

Γ) όσοι μετατέθηκαν με τις με αριθμ. 23864/Ε2/02-03-2023 (Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έτους 2023) και 45077/Ε2/20-04-2023 (Μεταθέσεις στην ΕΑΕ 2023) Υπουργικές Αποφάσεις στην περιοχή Δ.Ε. Καρδίτσας, θα αναλάβουν υπηρεσία την ίδια μέρα αρχικά στη ΔΔΕ Καρδίτσας στις 30-06-2023 και στη συνέχεια στο σχολείο στο οποίο τοποθετήθηκαν οργανικά. Όσοι δεν τοποθετήθηκαν οργανικά, μετά την ανάληψη στην ΔΔΕ, θα αναλάβουν και στα σχολεία προσωρινής τους τοποθέτησης.

Δ) για λόγους διευκόλυνσης των εκπαιδευτικών ισχύουν όσα αναφέρονται στο με αριθμ. πρωτ. 67789/Ε2/16-06-2023 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με θέμα: «Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης».

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Δ.Ε. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΖΑΧΑΡΗΣ