"ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΗΣ Δ.Δ.Ε. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ"

Αγαπητές συναδέλφισσες, αγαπητοί συνάδελφοι,
Αγαπητές μαθήτριες, αγαπητοί μαθητές
Αξιότιμοι γονείς και κηδεμόνες

Η σχολική χρονιά 2022-2023 έφτασε αισίως στο τέλος της. Μια χρονιά δημιουργική και παραγωγική, πλούσια σε εκπαιδευτικές εμπειρίες και γνώσεις, αλλά και σε σχέσεις συνεργασίας, αμοιβαιότητας και αλληλοεκτίμησης.
Όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας καταβάλατε τεράστια προσπάθεια για την ποιοτική παροχή παιδείας και αγωγής στους νέους μας, την επίτευξη των υψηλών στόχων της εκπαίδευσης και του οράματος για ένα σύγχρονο, ανοικτό και αποτελεσματικό σχολείο, φυτώριο μιας ευημερούσας κοινωνίας. Αυτό δείχνει το υψηλό αίσθημα ευθύνης όλων σας για τη διαμόρφωση και διαπαιδαγώγηση της νέας γενιάς, την καλλιέργεια του γνωστικού δυναμικού, της μόρφωσης, αλλά και του ήθους και του χαρακτήρα, στοιχείων που οφείλει να αναπτύσσει ολόπλευρα το εκπαιδευτικό μας σύστημα.
Θέλω να σας συγχαρώ όλες και όλους, μέσα από την καρδιά μου, τον καθένα και την καθεμία ξεχωριστά, για τη συνέπεια, την επιμέλεια και την αφοσίωση που επιδείξατε στο έργο αυτό. Είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσετε με τον ίδιο ζήλο και την επόμενη χρονιά.
Παράλληλα, θέλω να σας διαβεβαιώσω ότι τόσο εγώ προσωπικά όσο και οι συνεργάτες μου στη Δ.Δ.Ε. Καρδίτσας θα είμαστε πάντοτε δίπλα σας, σε αυτή την απαιτητική προσπάθεια.

Καλό καλοκαίρι!
Καλή επάνοδο με τη νέα σχολική χρονιά!