Βράβευση πρωταθλητριών ομάδων ομαδικών αθλημάτων των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., σχ. έτους 2023-24

Σήμερα Τρίτη, 22 Απριλίου, στο Κλειστό Γυμναστήριο της Καρδίτσας «Γιάννης Μπουρούσης», πραγματοποιήθηκε η βράβευση με την απονομή κυπέλλων και μεταλλίων των πρωταθλητριών ομάδων ομαδικών αθλημάτων των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων ΓΕ.Λ και ΕΠΑ.Λ. Α΄ Φάσης, για το σχολικό έτος 2023-24, παρουσία του Αντιδημάρχου Αθλητισμού του δήμου Καρδίτσας, κ. Παναγιώτη Ευθυμίου, και του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κ. Κωνσταντίνου Ζαχαρή.
Συγκεκριμένα, βραβεύτηκαν οι παρακάτω νικήτριες ομάδες των ομαδικών αθλημάτων ΓΕ.Λ και ΕΠΑ.Λ Α΄ φάσης, σχ. έτους 2023-24, ως εξής:
1. ΑΓΟΡΙΑ
ΑΘΛΗΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ.Τ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 2ο ΕΠΑ.Λ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 2ο ΕΠΑ.Λ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
2. ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΑΘΛΗΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΕ.Λ ΠΑΛΑΜΑ
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΕ.Λ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 4ο ΓΕ.Λ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριές μας, αφενός για την προσπάθειά τους, την επιτυχία και τη διάκρισή τους και αφετέρου για την ευγενή άμιλλα, την οποία επέδειξαν καθόλη τη διάρκεια των αγώνων. Συγχαίρουμε ασφαλώς και τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής των συγκεκριμένων σχολείων που ανέλαβαν την προπόνηση των ομάδων τους και τις οδήγησαν στην κορυφή και στη διάκριση, αλλά και τους Διευθυντές/ντριες των σχολείων που είναι κάθε φορά αρωγοί σε κάθε προσπάθεια των παιδιών για συμμετοχή σε δράσεις που προάγουν το «ευ αγωνίζεσθαι», άρα την παιδεία και τον πολιτισμό μας.
Πάντα διακρίσεις και επιτυχίες. Θερμά συγχαρητήρια για κάθε θετικό συναίσθημα που μας χαρίσατε.

Δ.Δ.Ε. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ